Tehnika ja tehnoloogia õppekava (spetsialiseetumisega energiakasutusele)

2009. a. kaitstud lõputööd

 

1. Tõnu Biedermann

Tartu Ihaste piirkonna 10 kV elektrivõrgu rekonstruktsioon

Reconstruction of 10 kV electrical network in Ihaste district

Juhendaja: dotsent Andres Annuk

Retsensent: Avo Mängel, AS Eesti Energia dispetšerjuhtimise juhtivspetsialist

 

2. Urmas Kana

Vooremetsa elamu keskküttesüsteemi küttekulude optimeerimine

Optimization of central heeting expences in Vooremets residential building

Juhendaja: lektor Mart Hovi

Retsensent: dotsent Veli Palge

 

3. Aivar Kuhi

Lao sisekliima

Inside climate of storage building

Juhendaja: emeriitprofessor Matti Liiske

Retsensent: dotsent Eugen Kokin

 

4. Marko Liblik

Elamu elektripaigaldised

Electrica linstallations of residential building

Juhendaja: dotsent Tõnis Peets

Retsensent: lektor Vahur Põder

 

5. Imre Liivago

Korteriühistu Mikitamäe 37 maasoojuspumba tasuvusarvutus

Calculation of profitability to Mikitamäe 37 housing association`s ground source thermal pump

Juhendaja: lektor Mart Hovi

Retsensent: emeriitprofessor Matti Liiske

 

6. Maido Märss

Paiksete tulekustutussüsteemide elektripaigaldised

Electrical installations of fixed firefighting systems

Juhendaja: dotsent Tõnis Peets

Retsensent: lektor Toivo Leola

 

7. Kaspar Pae

Vesiniku tootmise ja salvestamise võimalusi

Options for production and storage of Hydrogen

Juhendaja: lektor Mart Hovi

Retsensent: emeriitprofessor Jaan Lepa

 

8. Hardi Pukk

3-toalise korteri elektriseadmete juhtimine, kasutades X10 standardit

Using X10 protocol for controlling electrical devices in a 3-room flat

Juhendaja: lektor Mart Hovi

Retsensent: dotsent Veli Palge

 

9. Maiken Sarv

Juhtimise ja jälgimise süsteem SCADA

SCADA - the System for Monitoring and Controlling Electric Power Systems

Juhendaja: dotsent Andres Annuk

Retsensent: Erkki Jõgi

 

10. Robert Šimko

Väikehüdroelektrijaama teostatavuse analüüs Amme jõel

Feasibility study of building a small hydro-power station on the river Amme

Juhendaja: dotsent Andres Annuk

Retsensent: emeriitprofessor Jaan Lepa

 

11. Asso Uibo

Väikeelamu elektripaigaldised

Electrical installations of a small residentialhouse

Juhendaja: dotsent Tõnis Peets

Retsensent: lektor Vahur Põder

 

12. Erkki Varrik

Häiresüsteemi GSM valija

GSM dialer for alarm system

Juhendaja: dotsent Veli Palge

Retsensent: lektor Toivo Leola

 

13. Raul Viia

Autode elektriajamid

Electric drives of cars

Juhendaja: emeriitprofessor Matti Liiske

Retsensent: dotsent Tõnis Peets

 

14. Raul Vink

Laiuse seltsimaja elektripaigaldised

Electrical installations of Laiuse culture center

Juhendaja: dotsent Tõnis Peets

Retsensent: professor Kuno Jürjenson