Ti-seminarid

TI seminarid toimuvad neljapäeviti Tehnikamajas  Kreutzwaldi 56 - A204,  kell 15.15 (kui ei ole kuulutatud teisiti)

 

EELOLEVAD SEMINARID ja üritused 

 

TOIMUNUD SEMINARID ja ÜRITUSED

05.-07.mail 2021.a.    12 th International Conference Biosystems Engineering 2021

Delfi teadussaade "Innovaatika".  Saates „Kas väikeenergeetikasse on peidetud meie tulevik? räägib tehnikainstituudi energiakasutuse õppetooli lektor Erkki Jõgi.

Maaülikoolis antakse ühelt poolt äärmiselt klassikalist inseneriharidust, selle teooriast praktikani. Meie juures õpivad inimesed, keda huvitab see, kuidas maailm töötab, mismoodi seda kõike veelgi paremini tööle panna ja mida uut veel võiks olla vaja välja mõelda. Mis meid aga eristab, on see, et meie suund on alati pigem ökoloogilise, rohelist mõtlemist järgiva hariduse poole.

Saade: https://forte.delfi.ee/artikkel/93366087/kuula-saadet-innovaatika-23-kas-vaikeenergeetikasse-on-peidetud-meie-tulevik

VENIA LEGENDI.  Marten Madissoloeng: Lõikeinstrumentide stabiilsuse hindamine arvjuhtimisega freespinkides.

Kolmapäeval, 28. aprillil 2021 algusega kell 15:15 peab tehnikainstituudi lektor Marten Madissoo avaliku loengu kandideerimiseks töötlemistehnika professori nooremprofessori karjääriastme ametikohale.

Loeng tutvustab lõikeinstrumentide stabiilsusega seotud eripärasid freesimise seisukohast. On väga oluline saavutada võimalikult stabiilne lõikeprotsess, et oleks võimalik toota kvaliteetseid masina elemente ja pikendada lõikeinstrumendi eluiga. Tutvustatakse freesimise eripära ning kuidas freesimise lõikeprotsess ja lõikeparameetrid mõjutavad lõikejõude. Millised väljakutsed on instrumentide katsetamisel ja kuidas freesimisel lõikejõudusid mõõdetakse. Milline on antud andmete kogumise eesmärk ja rakendamise võimalused.

Loengust saab osa võtta Zoomi vahendusel. Link: https://zoom.us/j/97373319458?pwd=cWVoclh1YitkeThtUkNHNTloT1p5UT09

Neljapäeval, 15.aprillil 2021 kell10 toimub  XV Magistrantide teaduskonverents INIMENE JA TEHNOLOOGIAD

 

VENIA LEGENDI.  Alo Alliku loeng: Hiljutisi arenguid ja tulevikuprognoose taastuvenergia kasutamises ning nende mõjusid maaelule

Kolmapäeval, 14.aprillil 2021 peab Tehnikainstituudi teadur Alo Allik  avaliku loengu kandideerimiseks taastuvenergia kaasprofessori ametikohale.

Loeng tutvustab taastuvenergia kasutamise olulisemaid arenguid ja prognoose maaelu vaatenurgast. Tutvustatakse näiteid valdkonna arengutest nagu detsentraliseerimine, digitaliseerimine, tuuleparkide ja päikeseelektrijaamade ehitus. OECD poolt tunnustatud definitsiooni põhjal on taastuvenergeetika üks rohemajanduse olulistest tugisammastest, kuid millised väljakutsed on selle jätkusuutlikul kasutamisel? Näiteks, kui suur on taastuvenergia kasutamiseks vajalike paigaldiste teoreetiline maapinna-vajadus, arvestades energiatarbimist ja tehnovõrkude võimekust?

Link Zoomi keskkonda

Reedel, 13. novembril 2020 kell 12.00 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli doktorandi Janar Kalderi doktoritöö "Päikese- ja tuuleenergia sesoonne soojussalvestus elamute kütteks põhjamaises kliimas. Solar and Wind Energy Seasonal Heat Storage Systems for Residential Buildings in Nordic Climate". 

Kaitsmine toimub Kreutzwaldi 56, ruumis B136.

Doktoritöö juhendajad on prof. Andres Annuk ja dots. Eugen Kokin ja oponendid kaasprofessor Ainars Galinš, Dr (Eng), (Latvia University of Life Sciences and Technologies, Läti) ja doktor Arvi Hamburg, PhD (Eng), (Tallinn University of Technology, Eesti).

Dissertatsiooniga saab tutvuda Eesti Maaülikooli digitaalarhiivis EMU DSpace.