Üldinfo

Loodussõbralik ja roheline õppehoone

17. veebruaril 2012. a. ametlikult avatud Eesti Maaülikooli vastrenoveeritud Tehnikamaja (Kreutzwaldi 56) uus ventilatsiooni-, kütte-, elektri- ja soojustussüsteem teevad sellest loodussõbraliku ja rohelise õppehoone.

Hoonel on iseseisev jahutussüsteem, energiat säästev lift, automaatne sisevalgustussüsteem ja ruumide sisekliima individuaalsed reguleerimisvõimalused. 2014. aastal paigaldati maja katusele tuule- ja päikeseenergialaborite rajatised.

Renoveeritud Tehnikamajas on üldpinda 6030 ruutmeetrit ja majas tegutsevad Eesti Maaülikooli tehnikainstituut, Tartu kolledž ja Avatud Ülikool. Uutes ruumides töötab üle 80 Eesti Maaülikooli õppejõu ja teadlase ning õpib igapäevaselt ligi 700 üliõpilast.

Tehnikamaja poolteist aastat kestnud renoveerimine maksis 3 032 889,78 eurot, millest 92 protsenti moodustasid Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahendid ja kaheksa protsenti Eesti Maaülikooli omavahendid. Esimesed kaks kuud renoveeritud hoones andsid varasemate perioodidega võrreldes küttekulude pealt ligi 30-protsendilise kokkuhoiu.

 

Inseneri terviserada